CervenaModraZelenaOranzovaFialova
Zmenseni velikosti textuNavrat do puvodni velikostiZvetseni velikosti textu

Změny na webu

Jste zde: Úvod arrow Aktuality arrow 13. ročník Stráneckého běhu - článek
13. ročník Stráneckého běhu - článek Tisk E-mail

Dne 1. 4. 2023 (a nebyl to Apríl) se ve Stránce se konal 13. ročník Stráneckého běhu.

Krátce po poledni byla zahájená prezence chodců, Cvrčků a běžců. Prezentovalo se 95 sportovců. Chodců na 5 400 metrů bylo zřejmě kvůli nepřízni počasí jen 9, Cvrčků na 100 nebo 400 metrů se přihlásilo 23 a běžců na trať dlouhou 5 400 metrů se prezentovalo 63.

Ve 13.00 hodin pan starosta Obce Stránka Štefan Dvorščík odstartoval běh na 5 400 metrů pořadatelce Stráneckého běhu Jaroslavě Kloudové.

Poté následovalo poděkování sponzorům od hlavního pořadatele, který jim předal upomínkový předmět. Sponzoři Stráneckého běhu jsou:

  • Obec Stránka
  • 1. zemědělská a.s. Chorušice
  • Luigi Cocotti
  • Jaroslava Kloudová
  • Ála Oupická
  • Jitka a Miroslav Hrdličkovi
  • Pavla a Radim Němečkovi
  • Arnošt Studnička
  • Farma GG ze Stránky

V půl druhé byl odstartován závod CVRČKŮ na 100 metrů a 400 metrů. Po doběhu CVRČKŮ se bouřlivě fandilo a tleskalo, protože do cíle finišovala Jaroslava Kloudova, která si na této trati zaběhla svůj nejlepší čas.

Před čtrnáctou hodinou byl odstartován Stránecký pochod a ve čtrnáct hodin vyběhlo šedesát dva běžců na 5 400 metrů. Téměř po celé trati se povzbuzovalo, ale nejvíce se fandilo při doběhu závodníků do cíle, kde byla fantastická atmosféra. Obdivuhodný výkon předvedl desetiletý Alešek Zagalski, který reprezentuje Rozběháme Mšeno a letos slavící osmdesát jedna let Arnošt Studnička.

Po doběhu všech závodníků se účastníci přemístili na sportovní hřiště. O začátek kulturního programu se postaral zvukař, který pustil nahranou Stráneckou hymnu. Program pokračoval vyhlášením CVRČKŮ na 100 metrů a 400 metrů. Každý CVRČEK obdržel diplom a taštičku, ve které byly upomínkové předměty.

Po příchodu pořadatelek na sportovní hřiště, hlavní pořadatel poděkoval a předal upomínkovou cenu všem pořadatelům Stráneckého běhu. Jsou to: Jaroslava Kloudová, Markétka Bártová, Janička Kloudová, Jituš Kalivodová, Danuška Dlouhá, Jitka Dlouhá, Markétka Palkosková, Janička Plašilová, Vlastinka Mráčková, Pavla Kolomazníková, Štefan Dvorščík st., Lukáš Paluska, Ladislav Prchlý a Petr Prchlý. Poté následovalo vyhlášení a předání upomínkových pohárů v jednotlivých kategoriích žen a mužů. Tam nebyla nouze o legraci a přítomní se nádherně bavili. O ukončení 13. ročníku Stráneckého běhu se svým závěrečným proslovem postaral pan starosta Štefan Dvorščík.

Výsledky 13. ročníku v pdf

napsal: Pavel Mráček st.

Aktualizováno ( Pondělí, 17 duben 2023 )
 
< Předch.   Další >
Advertisement