CervenaModraZelenaOranzovaFialova
Zmenseni velikosti textuNavrat do puvodni velikostiZvetseni velikosti textu
Bohuzel. Flash player neni nainstalovan nebo je zastaraly.Zde najdete aktualni verzi potrebnou pro zobrazen� teto casti.

Změny na webu

Jste zde: Úvod arrow Aktuality arrow 7 kadlínských zastavení
7 kadlínských zastavení Tisk E-mail

V sobotu 4. dubna 2009 od 9:00 hodin bude opětovně otevřen projekt zážitkové turistiky: „7 kadlínských zastavení“.

Prvního návštěvníka čeká čestný úkol: zlatým klíčem otevřít turistickou sezonu, za což dostane odměnu !

Pro prvních 7 přespolních návštěvníků muzea Kadlín budou připraveny tradiční ceny jako 3 kg mšenského chleba, velké koláče paní Věry, cibuláčky paní Magdy, pytel brambor, basa piva, volná vstupenka a různé drobné suvenýry.

Také roztočením žentouru vlastní silou si budete moci semlít obilí na mouku a nebo jen na mlecích kamenech si umlít hrst mouky, tak jak to dělali první zemědělci před 7. tisíci lety. Na kovadlině lešetinského kováře si můžete vyzkoušet svoji zručnost při práci s kladivem. Můžete se podívat na jedinou zasklenou výstavní vitrínu s vzácnými archeologickými nálezy - kamennými nástroji. Rozhledna i ohrazení a posezení na návrší Hradišť čeká jen na Vás. Během měsíce dubna budou na naučné stezce kolem rozhledny osety parcely plodinami, které se pěstují na polích v našem kraji. A mezi 17. až 24. dubnem zde budou děti z okolních škol sázet brambory tak jako loni, v roce Mezinárodního roku brambor. Dále pro návštěvníky připravujeme: koncem května Den květin, koncem července Pouť s životem vesnice před sto léty a uprostřed září Den Evropského kulturního dědictví.

Vstupné zůstává jako loni, pro dospělé 20 Kč a pro děti 10 Kč. Vstupné na rozhlednu je dobrovolné.

Více na: www.kadlin.cz

 
< Předch.   Další >
Advertisement